Wieczór z Polą Negri

27.10.2017 godz. 18.00 sala widowiskowa – Wieczór z gwiazdą światowego kina i muzyką na żywo.

„Mania. Historia Pracownicy Fabryki papierosów” („Die Geschichte einer Mania Zigarettenarbeiterin”) (1918) Reż.: E. Illes
Czas. 85 min. „Mania Historia Pracownicy Fabryki papierosów”. Dzieło kina niemego z 1918 Roku z Pola Negri W roli głównej , opowiada o Młodej Pracownicy Fabryki papierosów Mani Walkowskiej, Która zostaje wybrana Jako modelka zrobić reklamowania Nowej Marki papierosów. U wykonującego promocyjny plakat malarza bohaterka poznaje kompozytora Hansa van den Hofa. Robotnica i muzyk zakochują SIĘ W SOBIE. Uroda modelki z Plakatu reklamowego fascynuje bogatego i wpływowego mecenasa sztuki Morellego. Zaprasza na Manie NA BAL, na którym Stara SIĘ O JEJ względy. Bohaterka opiera SIĘ JEGO staraniom, gdyż Kocha van den Hofa. Wykorzystując Swoje wpływy, zazdrosny Morelli sprawia, że nowa opera van den Hofa „Mania”, nie  zostaje przyjęta przez operę Narodowej. ABY pomoc ukochanemu, bohaterka godzi SIĘ zostać Kochanka Morellego, Który przekonuje Dyrektora Opery Do wystawienia nowego Dzieła van den Hofa. Mania spotyka ukochanego na premierze JEGO Opery, wystawionej pod zmienionym przez van den Hofa tytułem „Tarantella”.

Zaproszenia do odbioru w sekretariacie MOK

plakat_pola negri17