XI Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu zakończony

30 lipca br. w ramach Festiwalu Kultury Słowiańskiej Koronacja Królewska rozegrany został  XI Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu. Tegorocznym zwycięzcą okazał się Jerzy Jackowski z Warszawy z rezultatem 11 pkt. z odległości 65 m. Drugim finalistą był ubiegłoroczny zwycięzca Łukasz Nawalny z Łodzi. W turnieju wzięło udział łącznie 40 łuczników i łuczniczek z całej Polski. Bardzo dobrze zaprezentowali się członkowie sekcji łucznictwa historycznego z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Najlepszą białogłową okazała się Katarzyna Klimkiewicz (4pkt./50m), a Michał Nowak zdobył tytuł najlepszego gnieźnianina turnieju (1pkt./50m).                                                  Turniej sędziowali: Robert Bidziński-sędzia główny i Bożena Ciesielska-sędzia punktowy.

Pozostali łucznicy z Grodu Lecha osiągnęli następujące wyniki: Artur Świtalski 6 pkt./45m, Robert Andrzejewski 5 pkt./25m, Karol Danielski 7 pkt./30m, Justyna Majrzak 13pkt./15m, Magdalena Walczak 5 pkt./30m, Paweł Szymański 6 pkt./45m i Zbigniew Pluta 13pkt./15m.