Festiwal Modelarski Kraków 2017

W weekend 3-4 czerwca 2017 roku w Krakowie odbył się Festiwal Modelarski Kraków 2017. Po raz pierwszy wzięli w nim udział gnieźnieńscy modelarze ze Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych Orzeł Gniezno. Organizatorami imprezy było Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz organizacja modelarska IPMS Kraków. Przecudowna lokalizacja Konkursu – Muzeum Lotnictwa Polskiego – dodała pikanterii całej otoczce i prócz 730 modeli wystawionych przez 230 modelarzy z kraju i zagranicy, mogliśmy podziwiać nietuzinkowe zbiory tego Muzeum. Wróciliśmy z byłej Stolicy Polski z wyróżnieniami i nagrodami, które otrzymali Jakub Łagódka, Karol Wardyński oraz Wojtek Stempczyński. Zwyczajowego Orła za najlepszy model Konkursu wg. naszego Stowarzyszenia otrzymał Witold Socha za „Shuri Defender” Type 3 Chi-Nu. Gratulujemy!