Rozegrano ostatni przed wakacjami turniej GP ELPOS-PRYMUS-MOK

W piątek, 19 maja odbył się w Miejskim Ośrodkiem Kultury czwarty turniej dla dzieci z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK. Tym razem w imprezie udział wzięło 26 adeptów królewskiej gry. Zawody przeprowadzono na dystansie 6 dwudziestominutowych rund.

Zwycięstwo w kategorii wiekowej  powyżej dziesiątego roku życia odniósł z dorobkiem 5 punktów Szymon Konieczka, który wyprzedził Adriana Hulewicza – 4,5 punktów i Macieja Stanczewskiego – 4 punkty. W klasyfikacji do lat dziesięciu triumfował Oskar Radwański, który zgromadził 5 punktów i wyprzedził Karola Stanisławskiego oraz Mikołaja Gubałę – obaj po 4 punkty. W grupie wiekowej do lat ośmiu na pierwszym miejscu rywalizację zakończył Kamil Kula przed Adamem Wiśniewskim i Anną Oszutowską – wszyscy po 3 punkty.

Imprezę otworzył dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Dariusz Pilak w towarzystwie Roberta Bidzińskiego i prezesa Chrobrego Emila Wiśniewskiego.Turniej sędziował Wiesław Banach. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki, zaś zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji medale i nagrody. Szczegółowe wyniki turnieju oraz klasyfikacja generalna tegorocznego cyklu Grand Prix znajduje się na stronie www.lkschrobry.gniezno.pl