Krzysztof Kuczkowski w Gnieźnie

Gnieźnieński Klub Literacki przy Miejskim Ośrodku Kultury im. Klemensa Waberskiego zaprasza na spotkanie autorskie z  Krzysztofem Kuczkowskim, poetą, publicystą, redaktorem naczelnym „Toposu”, które odbędzie się 19 maja 2017 r. o godz. 18:00

Laudację o Autorze wygłosi dr Wojciech Grupiński, natomiast z okazji 40-lecia powstania Grupy Poetyckiej „Drzewo”, którą Krzysztof Kuczkowski zakładał m.in. z Krzysztofem Szymoniakiem, głos zabierze Dawid Jung, redaktor naczelny „Zeszytów Poetyckich”.

Spotkanie z Krzysztofem Kuczkowskim poprowadzi Michał Domagalski, poeta i krytyk literacki.

Po spotkaniu autorskim Teatr w Depozycie przedstawi: Pan Sławek Wernisaż IV, dedykowany przedwcześnie zmarłemu Sławomirowi Kuczkowskiemu (1965-2009).

Teatr w Depozycie w działaniu wykorzystuje rekwizyty z działań Teatru Wizji i Medytacji Czerwona Główka Sławomira Kuczkowskiego oraz jego wiersze z tomu „Piętno”.

Wśród prac pokazanych w Wernisażu, zostaną pokazane dzieła malarskie Eli Binkowskiej (seria Twarze Chrystusa), Malwiny Wójcik (ikony) i Aleksandry Gross-Mikołajczyk (motywy z angelologii).

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury im. K. Waberskiego w Gnieźnie (ul. Łubieńskiego 11)

Kiedy: 19 maja 2017 r. godz. 18:00

Wstęp wolny

Działalność Gnieźnieńskiego Klubu Literackiego objęta jest honorowym patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (oddział Wielkopolski w Poznaniu).

KrzysztofKuczkowski