Wernisaż wystawy – Czesława Dźwigaja – FOTORELACJA

W czwartek 6 kwietnia 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury miało miejsce otwarcie wystawy Czesława Dźwigaja w dorobku,  którego jest kilkadziesiąt pomników zrealizowanych na wszystkich kontynentach świata, około 600 medali, ponad 50 spiżowych port,  a także szereg aranżacji sakralnych,  polichromii i witraży. Jedną z jego najważniejszych realizacji „ Home to requiem Romana Maciejewskiego” mamy zaszczyt podziwiać w Dużej Galerii MOK.

Projekt powstał z inspiracji monumentalnego dzieła Romana Maciejewskiego „Missa pro defunctis”, którego zamiarem było oddanie hołdu ofiarom wojen wszechczasów.

Na otwarciu wystawy mieliśmy możliwość poznania  autora muzycznej strony wystawy poprzez wyświetlany film Stefana Szlachtycza, w którym zostały nam przybliżone postacie obu artystów oraz geneza  powstawania całego przedsięwzięcia.

Znamienitych  gości w osobach:  Prymasa Polski Wojciecha Polaka, Prymasa Seniora Józefa Kowalczyka, Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza i wielu innych dostojnych osób, poprowadził przez wystawę sam autor, prof. Czesław Dźwigaj,  rzeźbiarz, malarz i poeta.

Na ekspozycję składa się 14 rzeźb odlanych z brązu, 38 rysunków oraz 30 obrazów, które można oglądać słuchając jednocześnie przez słuchawki wybranego fragmentu Requiem.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania tej niezwykłej wystawy, która będzie gościła w naszych murach do 7 maja br.