Mali szachiści opanowali MOK

W piątek, 24 marca 1017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się drugi z siedmiu turniejów z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK. Na starcie rozgrywek stanęło 35 stałych uczestników Szkółki Szachowej MOK, a każdy z nich rozegrał 6 dwudziestominutowych partii.

Zwycięstwo w kategorii wiekowej zawodników  powyżej 10 lat odniósł  Maciej Starczewski, który wyprzedził Wiktora Jędrysa  – obaj po 5 punktów i Łukasza Orczykowskiego – 4,5 punktów.  W klasyfikacji do lat 10 najlepszym z dorobkiem 4,5 punktów okazał się  Karol Stanisławski, drugie miejsce zajął Oskar Radwański, a trzecie Grzegorz Urbanek – obaj po 4 punkty. Wśród najmłodszych zawodników do lat 8 zwyciężył z 5 punktami na koncie Adam Wiśniewski, na drugim miejscu uplasował się Kamil Kula – 3,5 punktów, a na trzecim Aleksander Szalbierz – 3 punkty.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki, a najlepsi medale i nagrody.

Turniej sprawnie sędziował Mirosław Sobczak. Już dziś zapraszamy na następny turniej z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK, który odbędzie się w piątek, 28 kwietnia. Pierwsza runda o 17.00. Zapisy do 16.45. Szczegółowe wyniki oraz galerie zdjęć znajdują się tutaj: http://www.lkschrobry.gniezno.pl/index.php/2-aktualnosci/biezacy-rok/1625-drugi-turniej-z-cyklu-gp-elpos-prymus-mok-za-nami