Recital Piosenki Literackiej

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 4 marca 2017 o godz. 18.00 na Recital Eli Kuczyńskiej – sala widowiskowa. W programie usłyszymy piosenki między innymi Okudżawy, Wysockiego, Nochawicy….

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w MOK Gniezno.

Elżbieta Kuczyńska
piosenkarka, reżyser teatrów młodzieżowych, socjoterapeuta, podwójny magister i do tego były inżynier.
Miała swoje „pięć minut” w latach siedemdziesiątych – wtedy zdobyła większość prestiżowych nagród na festiwalach w Zielonej Górze, Opolu, Olsztynie, Kołobrzegu, Jarocinie. Złoty samowar, złoty pierścień, złoty kameleon… I złota odznaka recytatora.
Przygotowała i zaśpiewała (akompaniując sobie na gitarze) kilkaset recitali, tematycznych i monograficznych. Jeden z nich: „Pieśni wielkich bardów”, zawierał utwory m.in. Cohena, Okudżawy, Wysockiego, Brela, Brassensa, Nohavicy, Kaczmarskiego.
Miała też swój udział w pięciu spektaklach Teatru im. J. Osterwy.
Jest pomysłodawczynią i realizatorką pierwszych dziesięciu edycji SMAK-u, (Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów) ogólnopolskiego konkursu dla autorów i kompozytorów, pod patronatem ZAKR (w Myśliborzu odbyło się już 36 edycji, z udziałem profesjonalistów prowadzących warsztaty, jak Kondratowicz, Kofta, Osiecka, Poniedzielski, Adamiak, Waligórski…).
Posiada Złoty Krzyż Zasługi, Nagrodę „Motyl” za całokształt dorobku artystycznego oraz Honorową Odznakę Miasta Gorzowa. W 2016 roku otrzymała medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Od dziesięciu lat śpiewa w chórze cerkiewnym „Sotiria” (chór składa się w połowie z katoliczek).

plakat_recital_kuczynskiej