Malarstwo z początkiem roku w MOK

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 12 stycznia o godzinie 18:00 w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury.

Na wystawie będzie można obejrzeć obrazy abstrakcyjne Bartosza Muszyńskiego (syna) oraz  pejzaże, które będą miały charakter retrospektywny Kazimierza Muszyńskiego (ojca).

Muszynscy_baner2

KAZIMIERZ MUSZYŃSKI

Artysta plastyk, architekt wnętrz urodził się w 1942 r. w Biskupicach Jeziornych, powiat gnieźnieński. Studiował w Poznańskiej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Architektury Wnętrz, uzyskując dyplom w pracowni prof. Tadeusza Brzozowskiego. Głównym tematem jego prac jest pejzaż. Maluje również portrety i martwe natury. Malując skupia się na uchwyceniu nastroju chwili, stąd niepowtarzalny ich klimat. Prace swoje wystawia w galeriach w kraju i zagranicą. Wiele obrazów znajduje się w zbiorach kolekcjonerów prywatnych.

BARTOSZ MUSZYŃSKI

Urodzony 24.01.1972 r. w Poznaniu. W latach 1996-2002 studiował w ASP w Poznaniu. Był studentem m.in.: prof. Jana Świtki, prof. Józefa Walczaka, prof. Lecha Ratajczyka, prof. Bogdana Wojtasiaka. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Pracowni Rysunku prof. Jacka Strzeleckiego.

Uprawia malarstwo sztalugowe, monumentalne i rysunek. Od 2004-2005 był asystentem w Pracowni Malarstwa Ściennego, Pracowni Malarstwa Sztalugowego prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego. Prowadził własną Pracownię Rysunku w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu. Był członkiem elitarnego już Teatru Plastyków Akademii Sztuk Pięknych.

Ma w swym dorobku liczne realizacje w zakresie architektury i designu.

Prace w zbiorach w Polsce i zagranicą między innymi w Niemczech, Rosji, USA-obrazy w kolekcji Mony May, Francji i Belgii.