Koronacja Królewska najlepszym wydarzeniem turystycznym Wielkopolski

Impreza plenerowa, która od kilku lat odbywa się w cieniu gnieźnieńskiej katedry, została ogłoszona najlepszym wydarzeniem cyklicznym w konkursie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

We wtorkowe przedpołudnie w poznańskim Sheratonie odbyła się Gala Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2016″, który organizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną.

Wydarzenie ma na celu wspieranie rozwoju i promocję oferty z tej gałęzi gospodarki na terenie całej Polski, a certyfikaty przyznane najlepszym produktom turystycznym, są paszportem otwierającym dostęp do wielokierunkowych działań promocyjnych prowadzonych w kraju i za granicą.

Do wielkopolskiego etapu regionalnego w kategorii wydarzenia cykliczne zakwalifikował się Festiwal Kultury Słowiańskiej „Koronacja Królewska”, która od kilku lat odbywa się w Gnieźnie. Wraz z nim na liście znalazły się też takie imprezy jak Dni Twierdzy Poznań, Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą, Piknik Szybowcowy „Leszno. Rozwiń skrzydła!” czy Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach.

Jak poinformowano, na gali, która odbyła się 8 listopada w Poznaniu, gnieźnieński festiwal „Koronacja Królewska” został ogłoszony najlepszym produktem turystycznym Wielkopolski w kategorii wydarzenia cykliczne i tym samym został nominowany do ogólnopolskiego etapu konkursu, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.

art. gniezno24.com