Święto Latawca

Dnia 25 września 2016 roku  Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Miejski Ośrodek Kultury organizują „Święto Latawca” na terenie MPP na Lednicy.

To ostatnia okazja udziału w imprezie plenerowej. Twoja rodzina musi wziąć w tym udział dopingując  uczestników lub wystawiając w konkursie swój latawiec. Nie zapomnij! Spotykamy się na Lednicy! Nie masz czym dojechać? Nasze autobusy będą na Ciebie czekać na przystanku przy ulicy Łubieńskiego o godz. 10.00, a powrót około godz. 14.00.

Program:

10.00 -11.00 – rejestracja uczestników, loty próbne

11.00 – program artystyczny Miejskiego Ośrodka Kultury

– bezpłatne zwiedzanie wystawy przygotowanej przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

– wystawa motocykli między innymi klubu ClassiC MC Poland i gnieźnieńskich fascynatów motoryzacji

– prezentacja największego latawca w Polsce przez firmę „Ikar” z Biskupina 33m długości  i 8m szerokości.

11.00-12.30 – rozpoczęcie zawodów  (ocena latawców)

Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy

– wystawa sprzętu lotniczego

14.00 – wręczenie nagród

Stoiska handlowe, atrakcje dla dzieci, wszystko w rodzinnej atmosferze.

Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników Święta Latawca na grochówkę, pieczone ziemniaki oraz kiełbasę z ogniska.

regulamin Latawiec 2016