Wystawa „Cichy Świat w Sztuce”

„Cichy Świat w Sztuce” to tytuł wyjątkowej wystawy inaugurującej 63 Sezon Kulturalny MOK.

Autorzy wystawy czyli Joanna Wieczorek i Łukasz Czuperny żyją, pracują i tworzą w świecie ciszy, oboje są osobami niesłyszącymi (oboje stracili słuch w bardzo wczesnym dzieciństwie na skutek powikłań chorobowych).

Jest to już kolejna ich wspólna wystawa.

Joanna głównie maluje (akwarela, olej, olej na płótnie) a tematem jej prac są konie – to druga obok malarstwa pasja Joanny.

Łukasz maluje, rzeźbi ale przede wszystkim wykonuje grafiki. Cechą szczególną jego grafik jest to, że są wykonywane długopisami, które po ukończeniu danej grafiki są do niej dołączone i nigdy nie wykorzystywane po raz kolejny.

Wystawa „Cichy Świat w Sztuce” to również otwarcie się Miejskiego Ośrodka Kultury na nowe środowiska twórców i odbiorców.

11.09.2016
Duża Galeria MOK