Być może tak było – wystawa fotografii od ZPAF

Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie mają przyjemność zaprosić na wystawę fotografii pt. „Być może tak było”, której wernisaż odbędzie się 22 października (wtorek) 2019 roku o godzinie 19:00 w Starym Ratuszu w Gnieźnie ulica Bolesława Chrobrego 40/41.

Tytuł wystawy zawiera wątpliwość i zarazem niedopowiedzenie, dając pole do tworzenia oraz interpretacji. Sugeruje – i to zarówno twórcy, jak i widzowi – aby nawiązali w kontekście dzieła dialog i w tak stworzonym partnerstwie razem odczytali prawdopodobne znaczenie oraz przesłanie fotografii. Wystawa jest zestawem pojedynczych obrazów poszczególnych autorów, które stanowią efekt ich poszukiwań i przemyśleń (z założenia – odległych od reporterskiej funkcji fotografii). Jest jednocześnie zbiorem zaproszeń do uruchomienia wyobraźni i twórczego odczytania wszystkich propozycji.

Sławomir Tobis – kurator

artyści biorący udział: