Zapraszamy na podsumowanie projektu – „Ostatnia Mila”

Dostęp do kultury napotyka dziś na szereg barier: prawnych, mentalnych, środowiskowych, finansowych czy fizycznych, które skutecznie wykluczają potencjalnych odbiorców od uczestnictwa we wspólnym przeżywaniu i korzystaniu z dziedzictwa kulturowego. Właśnie te bariery pokonali uczestnicy projektu „Ostatnia mila” realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury od sierpnia do listopada 2015 roku. Efektem ich działań jest program artystyczny, który zaprezentowany zostanie szerszej publiczności w sobotę, 28 listopada 2015 roku, o 16.00, właśnie w MOK.

Będzie można wówczas obejrzeć przedstawienia teatralne, produkcje będące efektem warsztatów animacji poklatkowej oraz filmowych, pokaz tańca z warsztatów tanecznych „Tango bez granic”, inscenizacje muzyczne i wystawę fotografii. Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny.

Partnerami projektu są: Zakład Karny w Gębarzewie, Schronisko dla bezdomnych „Pomocna Przystań”, Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie „Maki”, Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne, Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne „Promyk”, Dom Pomocy Społecznej, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych oraz Szkoła Podstawowa nr 2.

„Ostatnia mila” to projekt, na który MOK otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura Dostępna” w wysokości 36 000.00 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania to 40 102 złote.

plakat_ostatnia_mila_final