Nietypowy spektakl „UKRYTE”

Teatr Usta Usta Republika od wielu lat specjalizuje się w przygotowaniu przedstawień typu site-specific, eksperymentując z formą teatralną, modyfikując relację aktor-widz, tworząc unikatowe spektakle, prezentując je w Polsce, jak i za granicami kraju.
Jednym z nich jest spektakl „Ukryte” rozgrywający się w całkowitej ciemności, w którym widzowie usadowieni w wygodnych leżakach 'zapadają’ w ciemność, poddając się narracji teatralnej prowadzonej w przestrzeni wokół nich przez aktorów wyposażonych w noktowizory. Spektakl rozgrywa się w warstwie dźwiękowej (tekst, muzyka, dźwięki otoczenia), jak również w warstwach takich zmysłów jak zapach, dotyk.
'Półmrok’ to projekt jednoczący grupy społeczne osób niewidomych we wspólnym przeżywaniu spektakli teatralnych na równi z osobami widzącymi, jak również przybliżający problemy tej grupy innym osobom. Projekt 'Półmrok’ przewiduje prezentacje spektakli dla grup osób widzących jak i niewidzących oraz wspólną dyskusję po zakończonym spektaklu wymianę wrażeń, doświadczeń, przemyśleń lub sugestii.
Zapraszamy na spektakl 17 listopada 2015 oku (wtorek) 19.00, sala widowiskowa MOK, (wstęp wolny). Projekt jest realizowany w ramach projektu “Kultura Dostępna” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.