Sokół i Seniorzy czyli Uskrzydleni Wiekiem

Sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Wieloletniego Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 działanie W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH, przez kilka miesięcy realizowane będzie z myślą o aktywizacji mieszkańców Gniezna  i zapoznaniem z historią Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Gnieźnie.
na fb
Dziś pragniemy zachęcić do pierwszego z zaplanowanych warsztatów: Sokół i Seniorzy czyli Uskrzydleni Wiekiem
Wyrażenie Towarzystwa Gimnastycznego zazwyczaj kojarzy się z młodością, tężyzną. Chcąc odczarować to myślenie, pragniemy znaleźć miejsce w Sokole dla seniorów.
Zapraszamy seniorów i młodzież do udziału w przedsięwzięciu, które mamy nadzieję jest istotnym elementem dającym podwaliny tworzenia idealnego pomostu do nawiązania dialogu międzypokoleniowego.  W procesie wspólnego tworzenia i realizacji postawionych zadań, skorzystamy z banalnej na pierwszy rzut oka aktywności, jaką jest warsztat plastyczny. Jednak pod okiem specjalistów ( zaproszony do realizacji „Teatr za Miastem”) w ramach aktywności poruszone zagadnienia nawiązujące do łamania stereotypów, konieczności wypracowania nici porozumienia i  umiejętności współpracy dwóch nieznanych sobie grup społecznych, spełnia rolę już nie tylko działania artystycznego, ale również nadaje waloru społecznego oraz aktywizującego.  Efektem wspólnego tworzenia dzieł plastycznych w przestrzeni miejskiej – i to w wymiarze wielopokoleniowym będą prace plastyczne, wyeksponowane obok wystawy „Pod skrzydłami Sokoła. Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Gnieźnie”.
Aby wziąć udział w tych niecodziennych warsztatach należy zgłosić się mailowo: staryratusz@mok.gniezno.pl bądź telefonicznie: 512 411 867
Na zgłoszenia czekamy do 10 maja.
plakt uskrzydleni