Festiwal Filmów „Offeliada” 2015

Od swojej pierwszej edycji, która odbyła się w 2007 roku, Festiwal realizuje podstawowy cel: popularyzację dorobku młodej polskiej kinematografii offowej – czemu służy Konkurs Główny o statuetkę Offelii – oraz promocję szeroko rozumianej kultury niezależnej, czemu służą liczne spotkania z zaproszonymi twórcami, wystawy, warsztaty, przedstawienia teatralne, i szereg innych wydarzeń artystycznych. O niezwykłości imprezy świadczy także jej unikalna atmosfera: kameralny charakter obcowania ze sztuką w otoczeniu pięknej polskiej jesieni, która w Pierwszej Stolicy Polski nabiera wręcz metafizycznego wymiaru. Impreza od samego początku jest niekomercyjna, otwarta na każdego zakochanego w polskim kinie.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie „Ośla Ławka”, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Urzędem Miejskim w Gnieźnie.

Szczegółowy program: www.offeliada.pl

Program IX Festiwalu Filmów „Offeliada”:

2 listopada (poniedziałek):
– 12:00: Tydzień Filmowych Opowieści – „Gdyby Harry Potter nie był czarodziejem, to co by robił?” (Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica),
– 20:00: mecz futsalu „ON vs OFF” (hala GOSiR, ul. Jolenty),

3 listopada (wtorek):
– 11:00 Tydzień Filmowych Opowieści – „Całe Gniezno czyta… na ekranie” (BPMG, ul. Staszica),
– 17:00: IX Przegląd Teatrów Szkolnych „Offka” – szkoły podstawowe (MOK),

4 listopada (środa):
– 10:00: Tydzień Filmowych Opowieści – „Bajkowe przygody z Bolkiem i Lolkiem” (BPMG, ul. Mieszka I),
– 17:00: IX Przegląd Teatrów Szkolnych „Offka” – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (MOK),

5 listopada (czwartek):
– 10:00: Tydzień Filmowych Opowieści – „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” (Przedszkole nr 1),
– 19:00: oficjalne otwarcie Festiwalu – wernisaż wystawy P. Degórskiego „Po offowej stronie Gniezna” (MOK),
– 19:30: spotkanie z Robertem Brylewskim (MOK),
– 20:30: pokaz specjalny filmu „Polskie gówno” (MOK),

6 listopada (piątek):
– 10:00: pokazy konkursowe – 3 sesje (MOK),
– 11:00: Tydzień Filmowych Opowieści – warsztaty filmowe (BPMG, ul. Staszica)
– 18:30: spotkanie z Agnieszką Obszańską (MOK),
– 20:30: Foliba & Ablaye Badji – koncert (klub muzyczny „Młyn”)

7 listopada (sobota):
– 9:30: pokazy konkursowe – 4 sesje (MOK),
– 16:30: gość Klubu Krytyki Politycznej: Bartosz Żurawiecki (MOK),
– 18:00: spotkanie z Łukaszem Orbitowskim (MOK),
– 20:00: Jacaszek – koncert (Kościół Garnizonowy),
– 21:30: Utah Jazz Czyli Zespół z Trąbką – koncert (klub muzyczny „Młłyn”)

8 listopada (niedziela):
– 12:00: uroczyste zakończenie Festiwalu, wręczenie nagród